شیراز، خیابان انقلاب (نادر)، جنب بانک تجارت، کوچه ب/6، مجتکع کوثر، واحد 7
09171029121

خانه

نحوه استفاده صحیح از DVD های آموزشی مطلب ویژه

پنج شنبه, 18 آبان 1396
 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

افبایی های عزیز، با پیشرفت تکنولوژی همه چیز به سمت راحت تر شدن رفته و درس خوندن هم همین طور. اگر نحوه استفاده صحیح از DVD های آموزشی را یاد بگیریم. دیگه لازم نیست در سرما و گرما، کلی تو ترافیک بمونیم تا در کلاس های بهترین اساتید شرکت کنیم

سلامی گرم وعرض خسته نباشید خدمت همه شما دانش آموزان و داوطلبان گرامی کنکور ۹۷!

بسیاری از شما عزیزان از شیوه ی بهینه استفاده از DVD های آموزشی و همچنین سایر بسته های کمک آموزشی به شکلی که بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن به بیشترین بازدهی آموزشی دست پیدا کنید به درستی اطلاع ندارید و یکی از شایع ترین سؤالات شما از ما در ارتباط با همین موضوعه ! در این مقاله نکاتی در زمینه نحوه ی استفاده صحیح از DVD های آموزشی رو خدمتتون عرض می کنیم تا مشکلات و ابهامات شما رو در این مورد برطرف سازیم.

خیلی از دوستان فکر می کنند نحوه استفاده از فیلم های آموزشی دقیقا مثل فیلم دیدن معمولی است! فکر می کنند همین که فیلم رو Play کردن تا زمانی که فیلم تموم می شه ، دیگه اون مطلب رو کامل یاد گرفته اند ! مشخصه که این دسته از دوستان نتیجه ی مطلوب هم نمی گیرند. ببینید عزیزان شما باید با دیدن همزمان فیلم ، یک جزوه و درسنامه ی کامل از مطلب مورد نظر برای خودتون درست کنید ، دقیقاً مثل این می مونه که یک معلم خصوصی گرفته اید. نکاتی که در فیلم گفته می شه ، توضیحات و تکنیک هایی که آموزش داده می شه ، تست هایی که حل می شه و ... همه و همه رو باید با برداشتی که خودتون می کنید ، یادداشت کنید. به عبارت دیگه باید بگم ... استفاده از یک فیلم آموزشی ۹۰ دقیقه ای (یک ساعت و نیم) باید حدودا برای شما ۳ ساعت زمان ببرد. باید وسط فیلم مدام Stop بزنید و نکاتی که اساتید بیان می کنند را در جزوه خود وارد کنید ، تا جزوه رو به صورت مکتوب و شخصی سازی شده داشته باشید که بیشتر به اون رجوع کنید و نکات برایتان یادآوری شود. مثال ها و نمونه تست هایی که اساتید در فیلم حل می کنند ، شما باید قبل از حل کردن اون ها stop بزنید و خودتون اول با تکنیکی که به شما آموزش دادند ، حل کنید تا به خوبی یاد بگیرید ، این قبیل تست ها دقیقاً همان تست های آموزشی هستند که در مقاله های قبلی خدمتتون عرض کرده بودیم ( که نیازی به زمان بندی دقیق ندارند و هدف از حل کردن سوالات فقط یادگیری است). نه این که صرفاً ببینید و نظاره گر نکات و حل تست ها باشید ! به این شکل فیلم آموزشی تبدیل به یک فیلم معمولی و خواب آور می شود!!

نکته ی بسیار مهم دیگر این که : با دیدن قسمت آموزشی DVDها و یادگیری این قسمت، شما عملا فقط درسنامه و تکنیک ها رو دیده اید و یادداشت کرده اید و در مرحله بعد همانطور که گفته بودیم با توجه به ماهیت درس، شما حتما باید برای رسیدن به تسلط حداکثری تست کار کنید ( البته دوستانی که از فیلم های آموزشی آفبا استفاده می کنند به هیچ وجه نباید نگران این قسمت از کار هم باشند ، چون در این مجموعه تست های مربوط به تسلط هم به تعداد قابل قبولی حل شده است) . دقت کنید ، نه دیدن DVD و نه استفاده از بهترین دبیران خصوصی و .... ، هیچ کدام به تنهایی برای شما معجزه نخواهند کرد ! شما فقط با حل تست و تکرار و تمرین مستمر قادر خواهید بود بر مباحث درسی مختلف مسلط شوید.

بعد از این که یادداشت های خودتون رو نوشتید ، مطالب رو مرتب و طبقه بندی کنید و یک برنامه ریزی حساب شده کنید تا به فاصله های زمانی مشخص ، به سراغ نوشته ها تون برید و مرور کنید تا از فراموشی و پایین رفتن سطح تسلط خودتون جلوگیری کنید. پس، باز هم تأکید می کنیم ، یادداشت ، تکرار، دوره و حل تست رو اصلاً فراموش نکنید.

امیدواریم با مطالعه ای این متن ، بتونید بهترین استفاده رو از DVD های آموزشی داشته باشید و مسیر پیشرفت و پیروزی رو برای خودتون هموارتر کنید.

 

 

خواندن 177 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 18 آبان 1396

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image